Tule meille töihin
Tulevaisuuden kestävää ruokaa tekemässä
Apetit on suomalainen ruokatalo, jonka toiminnan vahva perusta on kotimaisessa alkutuotannossa. Meillä on pitkä historia, mutta katseemme suuntautuu vahvasti ruoan tulevaisuuteen: olemme kasvipohjaisten ja kestävien ruokaratkaisujen edelläkävijä.
Apetit-brändi on kaikille suomalaisille tuttu pakastealtaan kotimainen vaihtoehto. Monet tuotteistamme, kuten neliskanttisesta kartonkipakkauksestaan tunnistettava pinaattikeitto ja herne-maissi-paprikasekoitus, ovat klassikoita jo itsessään.
Nyt Apetitilla tehdään tulevaisuuden klassikoita. Kuluttajien suosimien Kasvisjauhis-kasviproteiinituotteiden lisäksi kehitämme parhaillaan rypsipohjaista kasviproteiinivaihtoehtoa. Viime vuosina olemme myös ottaneet harppauksia kotimaisen luonnonkalan käytössä tuomalla kuluttajille lähestyttävät lähikalatuotteet markettien valikoimiin.
Jätä avoin hakemus
Hae meille töihin tai jätä avoin hakemus alta. Käsittelemme avoimia hakemuksia jatkuvasti. Voit jättää avoimen hakemuksen alla olevilla linkeillä tuotantopaikkakuntakohtaisesti. Kaikki avoimet toimihenkilötehtävämme sekä traineetehtävät ilmoitetaan aina LinkedInissä ja Oikotiellä. Seuraathan meitä näissä kanavissa ja pysyt kartalla avoimista paikoistamme.
Lue alta myös apetitlaisten uratarinoita.
Tutustu Apetitin Säkylän tehtaaseen alla näkyvältä videolta tai täältä. Video on osa Satakunta syytä rakastua ruokaan -dokumenttia, johon pääset tutustumaan kokonaisuudessaan täältä.
Etsimme
Lue lisää urasta Apetitilla
Kiinnostus ja intohimo ruokaan toivat tuotekehityksen pariin
Jasmin Moussa työskentelee tuotekehittäjänä Apetitin ruokaratkaisujen parissa Säkylässä. Kute...
Oppipoikamallilla operaattoriksi - kasviöljypuristamon amma...
Operaattorit huolehtivat siitä, että Apetitin Kirkkonummen Kantvikissa sijaitsevassa kasviöljypur...
Investointi uuteen pizzalinjastoon muutti taikinantekijän t...
Tanja kehuu uusien pakastepizzojen pohjaa
Tanja Poijula työskentelee Apetitin Pudasjärven pakaste...
Kannustuksella päästään isoihin työturvallisuustavoitte...
Kunnossapitomies Jari Pohjolainen on työskennellyt Apetitin Pudasjärven pizzatehtaalla vuodesta 19...
Laborantista laatupäälliköksi - kiinnostus luontoon ja ym...
Apetit Kantvik Oy:n laatupäällikön Arja Ojarannan työpäivät ovat hyvin vaihtelevia ja usein my...
Työnjohtaja ohjaa Apetitin kestävien herkkujen valmistusta
Pekka Pesonen työskentelee Apetitin ruokapakastetehtaan päällystysosaston työnjohtajana. Pääll...
Kesätöissä Apetitilla
Apetit on aikaisempien vuosien tapaan mukana Oikotien luotsaamassa Vastuullinen kesäduuni –kamp...
”Pakkauksen pitää soveltua tuotannosta kuluttajalle ja k...
”Pakkauksen tärkein tehtävä on suojata elintarvike sen koko matkalla logistiikkaketjun (koneell...
Tutkimusagronomi upottaa kätensä sekä multaan että tutki...
Tuukka Huhdanmäki työskentelee tutkimusagronomina Apetitilla. Hänen työmaansa sijaitsee Köyliö...
Tällaista on työskennellä ruokapakastetehtaalla
Artikkeli on julkaistu alunperin Satakunta syytä rakastua ruokaan -sivustolla.
***
Satakunta syyt...
Matti Raunio on pitänyt Säkylän tehdasta kunnossa 45 vuod...
Säkyläläinen Matti Raunio voi sanoa tuntevansa Apetitin vihannes- ja ruokapakastetehtaan. Raunion...
Kasvisruokamestari Teemu Hursti
Jos on lapsena käyttänyt viikkorahat karkin sijasta kurkkuun ja kukkakaaliin, on luonnollista löy...